Ulvang Spesial Kids Anti Slip 2017

Ulvang Spesial Kids anti slip er en medium tykk helårs Merino ullsokk. Gode temperaturregulerende og fukttransporterende egenskaper gjør Spesial egnet for aktivitet sommer som vinter

Mer informasjon

Nytt produkt
Normalpris: 99,-

79 kr

  • Beetroot/Grey melange
  • Mosaic Blue/Grey Melange
  • 19-21
  • 22-24
  • 25-27
På Lager

- +

 
Mer info
Rett og slett den perfekte barnehagesokken!
Med anti slip
Medium tykk helårs Merino ullsokk
Gode temperaturregulerende og fukttransporterende egenskaper
Frottering i sålen for ekstra varme og komfort

Ulvang Spesial Kids anti slip er en medium tykk helårs Merino ullsokk. Gode temperaturregulerende og fukttransporterende egenskaper gjør Spesial egnet for aktivitet sommer som vinter. Merinoullen er blandet med tekniske fibre for økt slitestyrke og perfekt passform. Frottering i sålen for ekstra varme og komfort. Perfekt som sokk nr. 2 på kalde dager. Størrelsemerking under sålen. Halvhøy.

Egenskaper

Bruker
Barn

Sesong
Helår

Produkttype
Sokker

Bruksområde
Fritid

Passform
Normal

Stoffmateriale
Ull: Ja

Skafthøyde
Lav
 
Størrelsesguide

Størrelsesguide

* Måles fra midt bak i nakken til håndledd med slakt bøyd arm.

BARN

Størrelse2 År3 År4 År5 År6 År7 År
A - Body length - cm9298104110116122
B - Chest - cm5354,55657,55960,5
C - Waist - cm515253545556
D - Hip - cm555759616365
E - Inseam - cm3740,54447,55154,5
Sizeguide Body Child Medium

JUNIOR

Størrelse8 ÅR9 ÅR10 ÅR11 ÅR12 ÅR13 ÅR14 ÅR
A - Body length - cm128134140146152158164
B - Chest - cm64677073767982
C - Waist - cm5859.56162,5646668
D - Hip - cm6871,57578,58085,588
E - Inseam - cm59626568717579
Sizeguide Body Child Medium

DAME

StørrelseSXSMLXL
A - Body length - cm160-163164-167168-171172-175176-179
B - Chest - cm838794100106
C - Waist - cm6268748086
D - Hip - cm879398104110
E - Inseam - cm7577798183
F - Sleeve length* - cm7476788082
Sizeguide Body Woman Medium

HERRE

StørrelseSMLXLXXL
A - Body length - cm176-179180-183184-187188-191192-195
B - Chest - cm94100106112118
C - Waist - cm80869298104
D - Hip - cm94100106112118
E - Inseam - cm8284868890
F - Sleeve length* - cm8587899193
Sizeguide Body Man Medium
 
Vedlikeholdsguide

Ikke alle vet hvordan vi skal behandle og vaske våre favorittplagg

I Norge er det veldig sterke tradisjoner for bruk av ull, men ikke alle vet hvordan vi skal behandle og vaske våre favorittplagg. 
 
Alle Ulvang produktene kan maskinvaskes på ullprogram, 30°C eller 40°C. Moderne vaskemaskiner har gode ull program som vasker svært skånsom og gir et bedre resultat enn håndvask. Vanlig vaskepulver er alkalisk og inneholder enzymer, og vil derfor skade fibrene i alle ullplagg. Det anbefales derfor å benytte ull vaskemiddel som for eksempel Toko Wool Wash.
 
Vi anbefaler ikke å tørke ullprodukter på gulvet. Det beste er å bruke sentrifugen på høy hastighet for å få ut alt vannet.  Plagget kan deretter henges opp på en solid kleshenger eller over flere snorer på tørkestativet uten å miste fasongen. Det er imidlertid viktig at ikke trommelen stappes helt full. Følg vaskemaskinleverandørens anbefaling. Har du ikke en tilgang til en sentrifuge, klem ut vannet uten å vri eller strekke på plagget. Veldig viktig at plagget ikke er søkk vått når det henges til tørk. Er plagget vått og tungt vil plagget strekke seg ut av opprinnelig fasong.  

Viktig at du leser  nøye vaskeanvisningen på ditt ullprodukt som er spesifisert på vaskeanvisningen på  hvert enkelt produkt.

Det fine med ull er at du ikke trenger å vaske ull like ofte som produkter laget av syntetiske fibre. Ullprodukter kan også vaskes på lavere temperaturer som også krever mindre energi og dermed også mer miljøvennlig.

For mer detaljert info om vask av ull se SIFO’s tips

 
Tilbakemeldinger

Ingen produkter

Kommer Frakt
0 kr mva
0 kr Totalt

Til betaling